Ürün Adı >> Marsilya Kiremit

Marsilya Kiremit Nedir?

Marsilya kiremit

En çok çatılarda ve yüksek katlı binalarda kullanımı yaygın olan yapı malzemesi yaklaşık 3000 bin yıldır kullanılan ülkemizde ki üretilen ilk kiremit türüdür. Üretimi ve kullanımı çok yaygın olduğundan dolayı teknik uyguluyacısı bulmakta zorluk çekmeyeceğiniz seçkin kiremit çeşididir.

Marsilya kiremit form olarak düz hatlara sahip bir kiremit modelidir. Özellikle çatı değişimlerinde ve yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Montaj kolaylığı ve çift oluklu güvenir kilit sistemi ile sektörün en çok tercih edilen kiremit modelidir.

Yüzyıllarca geçmesine rağmen kiremitlerin halde çatılarda kullanabiliyor olması kullanım süresinin çok uzun olduğunu göstermektedir.

Üretimi yaklaşık bir hafta süren marsilya kiremitin küçük çaplı olması kimi zaman çatı kaplamalarında sıkıntı olabilir. Marsilya kiremiti alırken dikkat edilmesi gerekir.

Marsilya tipi kiremit YAYLAOĞLU TOPRAK SANAYİ güvencesi ile TS EN – 1304 normlarına uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca üretimimizde silikon veya boya gibi katkı maddeleri kullanılmamaktadır. % 100 doğaldır.

Marsilya Kiremit Özellikleri

• Düz ve şaşırtmalı olarak 2 şekilde döşenir.

• 1 m² ‘de 15 adet marsilya kiremidi kullanılır.

• %40 eğilimli çatılarda güvenle kullanabilir.

• Özel delikleri sayesinde çivi ve tel yardımıyla daha eğimli yerlerde kullanılmasına olanak sağlar.

Marsilya Kiremit Ölçüleri

Ebatlar : 43cm x 23cm - Ağırlık(kg) : 2.7 KG - Adet(m²) : 15 Adet

Marsilya Kiremit Çeşitleri ve Özellikleri